KONTAKT
4Racing
Velkova 280, Stehelčeves 27342
IČ 74573209
Dič: CZ 7960221896
Jsme plátci DPH

SERVIS A OBCHOD:
Unhošťská 331, Kladno 27201
Akce a slevy na email

Čištění ultrazvukem

Ultrazvukové čištění 

je moderní, velice rychlý, efektivní a progresivní způsob odstraňování organických i neorganických volně vázaných nečistot z povrchů. Při provozu ultrazvukového zdroje vzniká jev zvaný "kavitace", při kterém se v čistícím médiu vytváří miliony mikroskopických bublinek, které vzápětí implodují a uvolněná energie strhává nečistoty z povrchu čištěného předmětu z jeho vnějších i vnitřních částí. Čištěné předměty se ultrazvukem mechanicky nepoškozují. Ultrazvuková čistička spolehlivě vyčistí i členité povrchy. Proces čištění trvá od několika sekund do několika minut, vše v závislosti na míře, způsobu a druhu znečištění povrchu.

Čištění ultrazvukem se používá všude tam, kde je kladen velký důraz na finální čistotu. 

Princip a základní pojmy

Kmitání o frekvenci vyšší než 18kHz se nazývá ultrazvukUltrazvukový generátor mění síťovou frekvenci na frekvenci užívanou v ultrazvukových aplikacích. Tato vysokofrekvenční energie se mění na mechanické kmitání pomocí piezoelektrických měničů umístěných na dně ultrazvukových van.

Ultrazvuková energie se pak přenáší do kapaliny ve vaně. V důsledku tohoto kmitání vzniká v kapalině miliony maličkých vakuových bublinek. Bublinky kolabují a vytvářejí vysoce efektivní tlakové vlny. Tento proces se nazývá kavitací, která umožňuje odstranění nečistot z čištěných objektů.

Vytvořeno pomocí Tvujeshop.cz
Vlastní eshop snadno a rychle